Święta Wielkanocne 2015

      W Wielki Czwartek od godz. 8.00 ksiądz będzie z Komunią św. u chorych, nie tylko tych, których odwiedza w pierwszy piątek, ale także u tych, którzy korzystają z sakramentów św. jeden raz w roku. Prosimy zgłaszać do środy chorych, podając ich aktualny adres.

·        W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Najśw. Sakramentu i Sakr. Kapłaństwa. Po Mszy św. o godz. 17.00 przeniesienie Jezusa Eucharystycznego do Ciemnicy, gdzie na wzór Apostołów czuwać będziemy do godz. 21.00. W tym dniu przypada także 10 rocznica śmierci św. Jan Pawła II.

·        Wielki Piątek to dzień smutku i żałoby. To jedyny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 11.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Droga krzyżowa. O godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo wielkopiątkowe. Będziemy uczestniczyć w adoracji Krzyża, która jest uwielbieniem Chrystusa, który do końca nas umiłował. W czasie tego nabożeństwa będziemy składać ofiary jako jałmużnę postną, która zostanie przesłana na rzecz biednych. W tym dniu prosimy o dekorację krzyży przydrożnych, cmentarnych, a pod krzyżem misyjnym o wazon z kwiatami.

           W tym dniu obowiązuje post ścisły.

·        Wielka Sobotaadoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 11.00. Święcenie pokarmów w Raculi będzie o pełnych godzinach: 12.00, 15.00 i 16.00, a w Ługowie jak zawsze o godz. 14.00.

·        W Wielką Sobotę nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.00 poświęceniem ognia i Paschału na placu przy kościele, a w kościele odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na ten wieczór do kościoła zabierzmy paschaliki, czy świece na odnowienie chrztu św. Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

·        Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – kościół będzie otwarty od godz. 5.00. Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00, a następne msze będą o godz. 10.00 i 12.00.

Strona główna